Slider

I Niedziela Adwentu – 1 grudnia 2019 r.

utworzone przez | Lis 30, 2019

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Upłynie on nam pod hasłem: „Wielka tajemnica wiary”. To pierwszy rok programu duszpasterskiego dla Kościoła w Polsce na lata 2019-2022, którego temat brzmi: „Eucharystia daje życie”. Podczas tego roku będziemy starali się pogłębiać nasze rozumienie Eucharystii i oddawać szczególną cześć Chrystusowi ukrytemu w Najświętszym Sakramencie. Wiara Kościoła – nasza wiara –jest z istoty wiarą eucharystyczną, wzrasta przy stole Eucharystii. Udział w Eucharystii, a zwłaszcza przyjmowanie Ciała Pańskiego, jest przecież realnym spotkaniem ze zmartwychwstałym Panem.

2. „Roraty”, czyli Msza Święta wotywna o Matce Bożej, w naszej parafii – we wtorki i piątki wieczorem. Maryja jest dla nas wzorem przygotowania się na przyjście Pana Jezusa. Zachęcam do licznego udziału w „roratach”, a rodziców proszę, by pomogli swoim dzieciom wykonać lub nabyć lampiony adwentowe i w miarę swoich możliwości zechcieli towarzyszyć im w drodze do kościoła. Dla dzieci przygotowana jest wyklejanka Adwentowa.

3. Rekolekcje Adwentowe w naszej Parafii –  13,14 i 15 grudnia. Szczegóły podam za tydzień.

4. Dzisiaj gościmy w naszej parafii Księdza Misjonarza Świętej Rodziny z Poznania – Łukasza Skoluda. Przyjechał w związku Misjami Parafialnymi,  które będą miały miejsce w maju  przyszłego roku ( od 3 do 10 maja)  – on wraz z drugim Ojcem będą te misje prowadzić.

5. Prasa, świece Caritas

6. Za tydzień, w drugą niedzielę Adwentu, przypada Dzień Modlitw za Kościół na Wschodzie. Przed kościołem odbędzie się zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy temuż Kościołowi. Bóg zapłać !

7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Ponieważ w piątek będę na spowiedzi w Kazimierzu Biskupim, do chorych pojadę w czwartek od godz. 9.00. Spowiedź po południu w piątek o godz. 16.30. W sobotę różaniec wynagradzający  o godz. 16.45.

8. W przyszłą niedzielę, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Pan Bóg, wybierając Maryję na matkę swego Syna, zachował Ją od grzechu pierworodnego.

9. Niech nam Pan Bóg błogosławi !

Radio Maryja

Gość Niedzielny

Promyczek Dobra

Anioł Stróż

Fronda