ryszard kolibski

W dniu dzisiejszym w wieku 78 lat zmarł ks. prał. Ryszard Kolibski. W kapłaństwie przeżył 51 lat. Od 2011 roku przebywał na emeryturze rezydując w parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Koninie - Łężynie, która była jego ostatnią placówką proboszczowską.

Eksporta do kościoła parafialnego w Koninie - Łężynie połączona z Mszą św. będzie miała miejsce w niedzielę 8 lipca o godz. 16.
Msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem ks. bp. Wiesława Meringa zostanie odprawiona w kościele w Koninie - Łężynie w poniedziałek 9 lipca o godz. 11. Po niej, zmarły kapłan spocznie na miejscowym cmentarzu parafialnym.

Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie...

W kościele parafialnym pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Koninie-Łężynie w niedzielne przedpołudnie (8 kwietnia) odbył się kolejny koncert upamiętniający św. Jana Pawła II – papieża Polaka. Jak przypomniał proboszcz parafii ks. Sławomir Majdecki to już tradycja, którą kultywują przedszkolaki, młodzież szkolna, a od tego roku także sportowcy miejscowej „Sparty”.

Przez ponad godzinę przedszkolaki i młodzież szkolna, nauczyciele i wychowawcy, a także Orkiestra Dęta ZE PAK SA KWB Konin, pod dyrekcją Mirosław Pacześnego, prezentowali najbardziej znane i ulubione przez naszego papieża pieśni i piosenki.

Koncert, któremu patronował prezydent Konina Józef Nowicki, dostarczył wielu wzruszeń, których nie kryli słuchacze szczelnie wypełniający świątynię. Dziękując za wspaniały koncert prezydent Nowicki, podkreślał wagę pamięci o wielkim Polaku, kultywowaną przez kolejne pokolenia.

Tego samego dnia, w Niedzielę Miłosierdzia wolontariusze z konińskiego Hospicjum im. św. Jana Pawła II rozpoczęli akcję „Żonkil”, zbierając datki na potrzeby placówki.

wide

Aktualizacja zdjęć.. Przejdź do galerii

 

Źródło: UM/konin.pl

zyczenia wielk obraz 

Od pustego grobu, Drogim Parafianom i Gościom, pragnę przekazać najserdeczniejsze życzenia, aby zmartwychwstały Pan i Zbawiciel opromieniał swoją łaską i błogosławieństwem każdą chwilę życia i by udzielał zdrowia i wszelkich potrzebnych darów.

     Ze słowami z wielkanocnej sekwencji: Wiemy żeś zmartwychwstał, że ten cud prawdziwy i z Bożym błogosławieństwem i wielkanocnym pozdrowieniem świętujmy w naszych rodzinach, razem z naszymi bliskimi. Z wielkanocnym pozdrowieniem powracajmy do naszych domów i pójdźmy z radosnym orędziem o zmartwychwstaniu Pana Jezusa do szkół i miejsc pracy.

Nazwa pochodzi od gromów, przed którymi strzec miały stawiane podczas burzy w oknach zapalone świece. Niektórzy widzieli tu też znaczenie symboliczne – Maryja czczona jest jako łamiąca strzały gniewu Bożego, który symbolizują również gromy...

Maryja jest Niepokalana – dlaczego obchodzimy święto jej oczyszczenia?

Święto Ofiarowania Pańskiego jest jednym z najstarszych świąt chrześcijańskich. Znane było już w IV wieku w Jerozolimie, natomiast w liturgii rzymskiej zadomowiło się w wieku VII. Przed 1969 rokiem na Zachodzie znane było jako Święto Oczyszczenia Najświętszej Maryi Panny.  Po soborze zmieniono nazwę, żeby ukazać chrystocentryczne znaczenie uroczystości. W Polsce od gromnic święconych tego dnia przyjęła się nazwa „Matki Boskiej Gromnicznej”.

w imie ojca papiez

Źródło: Dobre Nowiny

bozenarodzenie2017

Nowonarodzony Zbawiciel przychodzi do nas z obfitością łask. Zna nasze radości i smutki, wie, czego najbardziej potrzebujemy. Życzymy sobie wzajemnie, abyśmy umieli otwierać nasze serca na Jego łaskę i by On nas wciąż wewnętrznie przemieniał i odnawiał. Niech Jego błogosławieństwo obficie spływa na nasze rodziny, naszych sąsiadów, parafię, naszą Ojczyznę i na wszystkich ludzi dobrej woli.

monstancja

W piątek, 8 grudnia, zgodnie z objawieniami Maryi jest Godzina Łaski dla świata od godz. 12.00 – 13.00.

W naszej świątyni wystawienie Najświętszego Sakramentu.

roraty ogloszenie

NOWENNA

RÓŻ

KU CZCI ŚW. TERESY OD DZIECIĄTKA JEZUS

swteresa nowenna

Najświętsza Trójco, Ojcze, Synu i Duchu Święty, składam Ci dzięki za wszystkie dobrodziejstwa i łaski, którymi ubogaciłeś duszę Twojej służebnicy świętej Teresy od Dzieciątka Jezus i Najświętszego Oblicza, podczas jej dwudziestu czterech lat spędzonych na ziemi. Przez zasługi tej Twojej świętej służebnicy udziel mi łaski, której tak gorąco pragnę ( wymienić intencję ) , jeśli to jest zgodne z Twoją wolą i dla dobra mojej duszy.

Święta Tereso od Dzieciątka Jezus i Najświętszego Oblicza, pomóż mej wierze i mojej nadziei; spełnij jeszcze raz swoją obietnicę, że będziesz spędzać swoje niebo czyniąc dobro na ziemi i pozwól abym otrzymał różę jako znak łaski, którą pragnę otrzymać.

Następnie odmawia się

24 Chwała Ojcu

(Jako podziękowanie Bogu za łaski udzielone świętej w ciągu 24 lat jej życia),

a po każdym dodaje się wezwanie:

Święta Tereso od Dzieciątka Jezus i Najświętszego Oblicza ,

                                             módl się za nami.