1. W czwartek, w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, będziemy oddawać cześć i uwielbienie Jezusowi obecnemu pod postaciami eucharystycznymi. Po Sumie wyjdziemy w procesji na ulice naszej miejscowości, aby zanosić błogosławieństwo Pana Jezusa obecnego pod postacią chleba do naszych domów, miejsc nauki i pracy. Przy czterech ołtarzach będziemy rozważali słowo Boże. Procesję zakończy udzielenie błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem na cztery strony świata. Czynny udział w procesji Bożego Ciała w atmosferze modlitwy jest publicznym wyznaniem naszej wiary. „Do każdego więc, który się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie” – powiedział Pan Jezus.

2. W Boże Ciało Msze Święte jak według porządku niedzielnego. Tradycyjnie na chwałę Bożą przygotujemy 4 ołtarze. Proszę serdecznie: Na Nowinach – mieszkańców kolejnych bloków ( 6 i 8 ), przed Ośrodkiem Zdrowia – ul. Łężyńska 2 -9 oraz ul. Łężyńska 11, przy ul. Ślesińskiej – Honoratkę II, u Państwa Jagodzińskich zgodnie z tradycją. Z góry dziękuję za zaangażowanie i wystrój ołtarzy !

3. Zapraszam do udziału - służbę liturgiczną, Druhów Strażaków z Łężyna i Honoratki, asystę, panów do niesienia sztandarów, dzieci do sypania kwiatów.

4. Dziewczynki do sypania kwiatów zapraszamy na próbę w środę po Mszy św.

5. Od uroczystości Bożego Ciała rozpoczyna się oktawa Bożego Ciała. Codziennie będziemy oddawać chwałę i dziękować Jezusowi za Jego obecność wśród nas. Mszę Świętą z procesją eucharystyczną rozpoczniemy śpiewem Litanii do Serca Pana Jezusa o godz. 17.50

6. W przyszłą niedzielę – 3 czerwca - w naszej parafii Uroczystość Pierwszej Komunii świętej. Ciesząc się niezmiernie z tej uroczystości, obejmujmy naszą modlitwą 42 dzieci oraz ich bliskich. Spowiedź dzieci oraz ich rodziców w sobotę o godz. 10.00. Próby natomiast we wtorek i środę o godz. 16.00

7. W tym tygodniu – I Piątek miesiąca. Do chorych pojadę tradycyjnie, spowiedź wieczorem od godz. 17.15

8. Zamontowaliśmy trzeci dzwon – św. Józef !

Niech nam Pan Bóg błogosławi !