1. W czwartek, w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Po Mszy św. o godz. 9.00 wyjdziemy w procesji na ulice naszej miejscowości, aby zanosić błogosławieństwo Pana Jezusa obecnego pod postacią chleba do naszych domów, miejsc nauki i pracy. Przy czterech ołtarzach będziemy rozważali słowo Boże. Procesję zakończy udzielenie błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem na cztery strony świata. Czynny udział w procesji Bożego Ciała w atmosferze modlitwy jest publicznym wyznaniem naszej wiary, szczególnie ważnym, gdy wiara ta jest obecnie przez niektóre środowiska atakowana i wyśmiewana. „Do każdego więc, który się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie” – powiedział Pan Jezus.

W Uroczystość Bożego Ciała będzie również miała miejsce Komunia Święta Rocznicowa.

2. W Boże Ciało Msze Święte jak  według porządku niedzielnego. Tradycyjnie na chwałę Bożą przygotujemy 4 ołtarze. Proszę serdecznie: Na Nowinach – mieszkańców   bloków ( 3 i 5 ), przed Ośrodkiem Zdrowia – ul. Zacisze 1-6,   przy ul. Ślesińskiej – Mikorzyn, u Państwa Jagodzińskich  zgodnie z tradycją. Z góry dziękuję za zaangażowanie i wystrój ołtarzy. Proszę, aby włączyli się mieszkańcy poszczególnych części parafii solidarnie.

Zapraszam do udziału -  służbę liturgiczną,  Druhów Strażaków z Łężyna i Honoratki, asystę, panów do niesienia sztandarów, dzieci do sypania kwiatów.

Dziewczynki do sypania kwiatów zapraszamy na próbę w środę  o godz. 19.00. (Po spowiedzi dzieci rocznicowych).

3. Od uroczystości Bożego Ciała rozpoczyna się oktawa Bożego Ciała. Codziennie będziemy oddawać chwałę i dziękować Jezusowi za Jego obecność wśród nas. Msze Święte z procesją eucharystyczną rozpoczynać będziemy śpiewem Litanii do Serca Pana Jezusa o godz. 17.50 ( Następnie procesja wokół kościoła i Msza św.)

4. Corpus Dei – koncert !

5. W tym tygodniu w środę  zakończenie Roku Szkolnego i Katechetycznego.  Zapraszam na Mszę świętą o godz. 8.00

6. Zapowiedzi, prasa.

7. Sprawy gospodarcze – ukończyliśmy malowanie dachu na kościele.

8. Niech nam pan Bóg błogosławi !