1. Mimo przypadającej dziś drugiej niedzieli Adwentu, zgodnie z dekretem watykańskiej Kongregacji Kultu Bożego, w Kościele w Polsce obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, która przypada 8 grudnia. Wyraża ona wiarę Kościoła w to, że Maryja, wybrana na matkę Syna Bożego, jako jedyna z ludzi została poczęta i urodziła się bez zmazy grzechu pierworodnego. Ta wiara zawsze towarzyszyła wierzącym i przejawiała się w różny sposób, np. w naszej polskiej tradycji w tak chętnie śpiewanych „Godzinkach o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny”.

2. Dzisiejsza niedziela jest jednocześnie szczególnym – już dwudziestym z kolei – Dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie.  Przed kościołem można złożyć ofiary na pomoc naszym Rodakom.

3. W ramach przygotowania do świąt Bożego Narodzenia, rekolekcje adwentowe w naszej parafii odbędą się w dniach 13, 14 i 15 grudnia, ( piątek, sobota i niedziela ) – Przeprowadzi je ks. prof. dr hab. Henryk Sławiński  – wykładowca na Papieskim Uniwersytecie Jana Pawła II w Krakowie.

4. Program Rekolekcji (…).

5. Dzieci (z lampionami!), kandydatów do bierzmowania i dorosłych zachęcam do  udziału w roratach. W tym tygodniu z racji REKOLEKCJI –  Roraty  w piątek i sobotę o godz. 16.00.

6. W tych dniach wspominamy bolesne doświadczenia z naszej najnowszej historii (13 grudnia 1981 roku wprowadzono stan wojenny, a 16 grudnia tego roku dokonano pacyfikacji kopalni „Wujek” na Śląsku). Święty Jan Paweł II ciągle przypominał: „[…] ogromna jest cena, jaką zapłacił naród polski za niepodległość, za prawo do istnienia jako państwo. Przechowujmy w sercach tę świadomość i niech ona stanie się zachętą do głębokiej refleksji o Polsce, nad tym, jaką była, jaką jest i jaką powinna być”.

PIĄTEK  – 13 GRUDNIA

g. 10.00 – Msza  św. z nauką dla dorosłych

g. 16.00 – Msza św. z nauką dla dzieci

g. 18.00 – Msza św. z nauką młodzieży i dorosłych

SOBOTA – 14 GRUDNIA

g. 10.00 – Msza św. z nauką dla dorosłych, starszych i chorych

g. 16.00 – Msza św. z nauką dla dzieci

g. 18.00 – Msza św. dla młodzieży i dorosłych

NIEDZIELA – 15 GRUDNIA

g.  9.00 – Msza św. z nauką ogólną

g. 11.00 – Msza św. z nauką dla dzieci

g. 17.00 – Msza św. z nauką ogólną