1. Rozpoczęliśmy sierpień. To miesiąc dla nas szczególny tak pod względem religijnym, jak i historycznym. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję. Naszym orędownikiem w modlitwie o trzeźwość jest Święty Maksymilian Maria Kolbe
  2. W czwartek, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego. W Kościele obchodzone jest już od VI wieku, a w Polsce znane od XI wieku. Fakt przemienienia pozwala Apostołom i nam zrozumieć, jak niepełne są nasze wyobrażenia o Bogu. To lekcja pokory wobec majestatu Bożej potęgi. Przemienienie Pańskie to święto radości i nadziei, że przyjdzie czas, kiedy Pan odmieni nas wszystkich.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele od godz. 17.00. W czasie adoracji będzie możliwość spowiedzi. Dzieci pierwszokomunijne mogą już rozpocząć odprawianie Pierwszych 9 Piątków Miesiąca lub mogą rozpocząć po wakacjach.
  4. Dzisiaj po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów oraz kierowców. Zapraszam do wspólnej modlitwy. (Pamiątki).
  5. Zapowiedzi, prasa.
  6. Niech nam Pan Bóg błogosławi !