Slider

V Niedziela Wielkanocy 10.05.2020 r.

utworzone przez | Maj 9, 2020

  1. Dziś przypada piąta niedziela Wielkanocy. Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Boga. Wszyscy jesteśmy zaproszeni, aby już tutaj, na ziemi, zacząć wchodzić w świętą rzeczywistość nieba.
  2. W środę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz 39. rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II. Na początku przyszłego tygodnia, w poniedziałek, 18 maja, przypadają 100. urodziny naszego wielkiego rodaka. Mając przed oczami wydarzenia z 13 maja 1981 roku, wpatrujmy się w jego święte życie, na jego wzór starajmy się żyć w pełnej komunii z Panem Bogiem i całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy.
  3. W czwartek, 14 maja, w liturgii czcimy Świętego Macieja Apostoła, wybranego do grona Dwunastu w miejsce Judasza. Hebrajskie imię „Maciej” oznacza „dar Boga”.
  4. Trwają nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej. W naszym kościele odprawiamy je o godz. 17.40. Serdecznie zachęcam do  udziału w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej.
  5. Planowany na 21 czerwca Sakrament Bierzmowania jest możliwy do przeprowadzenia przy zachowaniu przepisów sanitarnych. Chciałbym w tej sprawie spotkać się z kandydatami do bierzmowania oraz ich rodzicami ( wystarczy jeden rodzic), aby podjąć wspólnie decyzję. Zapraszam na spotkanie w czwartek o godz. 18.30.
  6. Sprawy gospodarcze. Wejście  z granitu. Podziękowanie.
  7. Zapowiedzi, prasa.
  8. Niech nam Pan Bóg błogosławi !

Radio Maryja

Gość Niedzielny

Promyczek Dobra

Anioł Stróż

Fronda