I Niedziela Adwentu 28.11.2021 r.

utworzone przez | lis 28, 2021

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania i przygotowania na przyjście Chrystusa. Wykorzystajmy dobrze ten czas na słuchanie słowa Bożego oraz wchodzenie w tajemnicę bliskości Boga, który przychodzi jako Emmanuel – Bóg z nami.
 2. rozpoczyna nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Trwamy w realizacji programu duszpasterskiego poświęconego tajemnicy Eucharystii, zatytułowanego „Eucharystia daje życie”. W trzecim już roku pracy duszpasterskiej będziemy pochylać się nad tematem „Posłani w pokoju Chrystusa”. Mottem biblijnym będą słowa zaczerpnięte z Ewangelii św. Jana: „…ten kto Mnie spożywa, będzie żył przeze Mnie” (J 6,57). Z tej racji w każdą pierwszą niedzielę miesiąca zapraszamy 15 minut przed każdą Mszą Świętą na krótką katechezę poświęconą Eucharystii.
 3. W czasie adwentowego oczekiwania zapraszamy serdecznie wszystkich na Msze Święte roratne; szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci i młodzieży. W naszym kościele będą one celebrowane we wtorki, czwartki i soboty o godz. 17.00. Przynieśmy ze sobą lampiony, aby ze światłem w dłoniach oczekiwać przyjścia Pana. Dla dzieci będą przygotowane wyklejanki.
 4. We wtorek, 30 listopada, przypada liturgiczne święto Świętego Andrzeja Apostoła, pierwszego z powołanych Dwunastu.
 5. W sobotę, 4 grudnia, przypada liturgiczne wspomnienie Świętej Barbary, patronki górników. Jest to także Dzień Modlitw w Intencji Bezrobotnych.
 6. W Adwencie będziemy także przeżywali dzień skupienia i spowiedzi. W naszej parafii ten dzień będzie miał miejsce w sobotę 11 grudnia.
 7. W tym tygodniu przypada także pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:
 • w czwartek modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz nowe powołania na mszy wieczornej
 • w piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz spowiedź od godz. 16.15
 • w sobotę wystawianie Najświętszego Sakramentu i różaniec o godz. 16.40
 1. Najbliższa niedziela, 5 grudnia, będzie 2. niedzielą Adwentu. To także Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Z tej racji będzie można przed kościołem złożyć ofiarę na ten cel.
 2. Z naszej wspólnoty w ostatnim tygodniu odeszła do domu Ojca ś.p. Marianna Szkudlarek. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie…
  Prasa, kalendarze, świece.
 3. Niech nam Pan bóg błogosławi. Szczęść Boże !

Radio Maryja

Gość Niedzielny

Promyczek Dobra

Anioł Stróż

Fronda