II Niedziela Adwentu 04.12.2022r.

utworzone przez | gru 4, 2022

  1. Dziś przeżywamy drugą niedzielę Adwentu. Niech ten święty czas mobilizuje każdego do duchowej odnowy, zacieśniania więzi z Panem Bogiem i bliźnimi.
  2. Dzisiejsza niedziela swoją rangą przykrywa liturgiczne wspomnienie Świętej Barbary, która jest szczególną patronką górników i hutników, choć nie tylko.
  3. W dzisiejszą niedzielę przypada też XXIII Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Specjalną zbiórką do puszek przed kościołem wspieramy Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie, szczególnie na Ukrainie.
  4. Zaś w czwartek, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Pochylamy się nad tajemnicą wiary, która mówi, że Pan Bóg, wybierając Maryję na Matkę swego Syna, zachował Ją od grzechu pierworodnego. W tym dniu w naszej parafii świąteczne Msze Święte o godz. 10.00 i 17.00. W uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny ofiary składane na tacę są przeznaczone na biedne kościoły w Polsce.
  5. W piątek, sobotę i niedzielę przeżywać będziemy Rekolekcje Adwentowe. Poprowadzi je Ojciec Misjonarz św. Wincentego a Paulo – ociec Krzysztof. Przeżyjmy wspólnie ten święty czas !
  6. Program rekolekcji.
  7. Sprawy gospodarcze – witraż.
  8. Niech nam Pan Bóg błogosławi !

Radio Maryja

Gość Niedzielny

Promyczek Dobra

Anioł Stróż

Fronda