II Niedziela Wielkiego Postu 05.03.2023r.

utworzone przez | mar 5, 2023

  1. Dziś druga niedziela Wielkiego Postu. Kościół na różne sposoby pragnie nam pomóc, abyśmy ten święty czas przeżywali z jak największym pożytkiem. Czyni to zwłaszcza przez głoszenie słowa Bożego i sprawowanie sakramentu pojednania i pokuty. Czyni to także przez organizowanie w tym czasie rekolekcji, dni skupienia czy specjalnych nabożeństw pokutnych… Przypominam, że w naszym kościele w każdy piątek o godz. 16.30 razem z Chrystusem i Jego bolejącą Matką przemierzamy Drogę krzyżową, a w niedziele o godz. 16.30 rozpamiętujemy mękę Pana Jezusa podczas Gorzkich żali. Wszystkich zachęcam do licznego udziału w tych nabożeństwach.
  2. Dziś w Kościele powszechnym przeżywamy Niedzielę Ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Naszymi modlitwami obejmujemy głoszenie Ewangelii Chrystusowej na misjach i tych, którzy tę Dobrą Nowinę o zbawieniu niosą na krańce ziemi. Oni często na wzór Chrystusa cierpią prześladowania i płacą najwyższą cenę z własnego życia dla odkupienia innych braci. Do puszek przed kościołem składamy ofiary na dzieło pomocy „Ad Gentes”.
  3. W środę, 8 marca, obchodzimy Dzień Kobiet! Pamiętajmy w modlitwach o wszystkich niewiastach. Następnego dnia – 9 marca o godz. 17.00 Stowarzyszenie „Razem dla Łężyna” zaprasza na wydarzenie z okazji Dnia Kobiet, gdzie przy kawie i przy ciastku będzie można spotkać się z kosmetologiem i Konińskim Klubem Amazonki (profilaktyka zdrowotna). Miejscem spotkania będzie Szkoła Podstawowa. Mottem powstałego niedawno stowarzyszenia jest: „Działamy dla Mieszkańców i z Mieszkańcami na rzecz rozwoju naszej społeczności”.
  4. Dziś po sumie spotkania z kandydatami do Pierwszej Komunii św.
  5. Prasa.
  6. Niech nam Pan Bóg błogosławi !

Radio Maryja

Gość Niedzielny

Promyczek Dobra

Anioł Stróż

Fronda