II Niedziela Wielkiego Postu 13.03.2022r.

utworzone przez | mar 13, 2022

  1. Dziś druga niedziela Wielkiego Postu, czyli Niedziela Ad Gentes, która jest Dniem Modlitwy i Solidarności z Misjonarzami. W wielu miejscach świata ofiarną pracę misyjną podejmują misjonarze duchowni i świeccy. Nie tylko niosą światło Ewangelii, ale także codzienną pomoc. Módlmy się dzisiaj za wszystkich pracujących na misjach, aby doświadczali Bożej pomocy i wsparcia ze strony wspólnoty wierzących. Przed kościołem możemy wesprzeć ofiarami dzieła misyjne. Serdeczny Bóg zapłać !
  2. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 16.30.
  3. Dziś przypada także 9. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Módlmy się za następcę Świętego Piotra, aby dla wszystkich był znakiem miłości Boga i wiernie prowadził Owczarnię Chrystusa na spotkanie z Najlepszym Pasterzem.
  4. Zapraszamy na nabożeństwo drogi krzyżowej w piątek o godz. 16.30. Będziemy kroczyć śladami Zbawiciela i wchodzić w tajemnice Jego męki i śmierci.
  5. W sobotę, 19 marca, przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Święty Józef jest patronem Kościoła powszechnego oraz rodzin chrześcijańskich. Jest także orędownikiem dobrej śmierci. W naszej świątyni Msze Święte tego dnia o godz. 10.00 i 17.00.
  6. Dziś po sumie spotkanie z dziećmi przygotowującymi się do Pierwszej Komunii św. oraz rodzicami.
  7. W niedzielę 20 marca zostanie przeprowadzona na terenie naszej parafii akcja charytatywna „Żonkil Nadziei” organizowana przez Hospicjum im. św. Jana Pawła II w Koninie. Akcję przeprowadzą wolontariusze Szkoły Podstawowej nr 11 w Koninie. Za każdy gest dobrej woli ofiarodawca otrzyma kwiat żonkila, jako symbol walki z nieuleczalną chorobą.
  8. Niech nam Pan Bóg błogosławi !

Radio Maryja

Gość Niedzielny

Promyczek Dobra

Anioł Stróż

Fronda