III Niedziela w ciągu roku 20.03.2022r.

utworzone przez | mar 20, 2022

  1. Trwamy w okresie pokuty i nawrócenia – dziś przypada już trzecia niedziela Wielkiego Postu. Po raz kolejny słyszymy słowa Zbawiciela: „Nawracajcie się, bliskie jest królestwo niebieskie”. Bóg daje nam czas na wydawanie owoców nawrócenia. Nie marnujmy go.
  2. W piątek, 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Tego dnia obchodzimy Dzień Świętości Życia. Życie człowieka jest największym darem Boga. Nikt nie ma prawa tego daru niszczyć. Przykazanie Boże stoi na straży życia człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci. Dlatego aborcja i eutanazja są naruszeniem świętości życia ludzkiego. Wzywając orędownictwa Maryi, która zgodziła się być Matką Syna Bożego, polecajmy Bogu każde poczęte dziecko, aby było z miłością przyjęte, oraz osoby starsze i chore, aby były otaczane szacunkiem i pomocą.
  3. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego to także Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Duchowa adopcja jest modlitwą w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa dziewięć miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców.
  4. Zapraszam dzisiaj na nabożeństwo gorzkich żali z kazaniem pasyjnym o godz. 16.30. W piątek droga krzyżowa również o godz. 16.30.
  5. Dziś zostanie przeprowadzona na terenie naszej parafii akcja charytatywna „Żonkil Nadziei” organizowana przez Hospicjum im. św. Jana Pawła II w Koninie. Akcję przeprowadzą wolontariusze Szkoły Podstawowej nr 11 w Koninie. Za każdy gest dobrej woli ofiarodawca otrzyma kwiat żonkila, jako symbol walki z nieuleczalną chorobą.
  6. W przyszłym tygodniu z  soboty na niedzielę,  nastąpi zmiana czasu na letni ( zegarki przestawiamy o godz. Do przodu) Msze święte wieczorowe o godz. 18.00.
  7. Ofiary składane na tacę w przyszłym tygodniu przeznaczymy na kwiaty do grobu pańskiego. Z góry dziękuję !
  8.  W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Kurs Przedmałżeński w naszej parafii. Zainteresowanych zapraszam do świątyni na godz. 16.00.

Radio Maryja

Gość Niedzielny

Promyczek Dobra

Anioł Stróż

Fronda