Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata 20.11.2022 r.

utworzone przez | lis 20, 2022

  1. Kolejny rok liturgiczny kończymy uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Za publiczne odmówienie aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi możemy dziś uzyskać odpust zupełny. Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Akt poświęcenia odmówimy przed błogosławieństwem na każdej Mszy Świętej.
  2. We wtorek, 22 listopada, w kalendarzu liturgicznym przypada wspomnienie Świętej Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej. Wszystkim zaangażowanym w troskę o muzykę kościelną w naszej parafii, panu organiście i scholi składamy serdeczne podziękowanie za całoroczną posługę i życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa w dalszej posłudze.
  3. W najbliższą niedzielę przypada pierwsza niedziela Adwentu. Rozpoczniemy czas radosnego oczekiwania i przygotowania na spotkanie z Panem. Najpierw na powtórne przyjście Chrystusa na kończy czasów, a także na świętowanie pierwszego przyjścia Pana na ziemię.
  4. Za tydzień poświęcone zostaną opłatki na stół wigilijny. Opłatki będzie można nabyć w naszym kościele, podobnie jak to było w ubiegłym roku.
  5. Prasa kalendarze.
  6. Dziś po sumie spotkanie z dziećmi i rodzicami przygotowującymi się do Pierwszej Komunii św.
  7. W ostatnim czasie do wieczności odszedł ś.p. Stanisław Pytlewicz. Rodzinie składamy wyrazy współczucia i szacunku. Zmarłego powierzajmy dobremu Bogu. Wieczny odpoczynek…
  8. Niech nam Pan Bóg błogosławi !

Radio Maryja

Gość Niedzielny

Promyczek Dobra

Anioł Stróż

Fronda