Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata 21.11.2021 r.

utworzone przez | lis 21, 2021

  1. Kolejny rok liturgiczny kończymy uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Za publiczne odmówienie aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi możemy dziś uzyskać odpust zupełny. Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Akt poświęcenia odmówimy przed błogosławieństwem na każdej Mszy Świętej.
  2. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Roraty w naszym kościele we wtorki, czwartki i soboty. Dzieci prosimy o przyjście z lampionami.
  3. Dzisiaj, podczas Mszy Świętej poświęcenie opłatków wigilijnych, które będzie można nabyć u pana organisty przez wszystkie niedziele Adwentu.
  4. Jutro wspomnienie św. Cecylii – patronki śpiewu kościelnego. Wyrażam wdzięczność wobec wszystkich zajmujących się śpiewem i muzyką w naszej parafii.
  5. Prasa, kalendarze, świece Caritas.
  6. 25 listopada o godz. 16.00 w Konińskim Domu Kultury (Pl. Wolności 1), będzie miało miejsce wydarzenie o nazwie „Qulturalne bierzmowanie” – spotkanie ewangelizacyjne, koncert zespołu Rock and Fire. Serdecznie zachęcam do wzięcia udziału w tym wydarzeniu szczególnie młodzież przygotowującą się do bierzmowania, ale nie tylko.
  7. Za tydzień po sumie spotkanie z dziećmi pierwszokomunijnymi oraz rodzicami. Zapraszam.
  8. Dziś po Mszy możemy złożyć ofiary na Caritas – pomoc migrantom.
  9. Niech nam Pan Bóg błogosławi !

Radio Maryja

Gość Niedzielny

Promyczek Dobra

Anioł Stróż

Fronda