Koncert „Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II Śpiewajmy” 08.04.2018r.

utworzone przez | paź 29, 2019

W kościele parafialnym pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Koninie-Łężynie w niedzielne przedpołudnie (8 kwietnia) odbył się kolejny koncert upamiętniający św. Jana Pawła II – papieża Polaka. Jak przypomniał proboszcz parafii ks. Sławomir Majdecki to już tradycja, którą kultywują przedszkolaki, młodzież szkolna, a od tego roku także sportowcy miejscowej „Sparty”.

Przez ponad godzinę przedszkolaki i młodzież szkolna, nauczyciele i wychowawcy, a także Orkiestra Dęta ZE PAK SA KWB Konin, pod dyrekcją Mirosław Pacześnego, prezentowali najbardziej znane i ulubione przez naszego papieża pieśni i piosenki.

Koncert, któremu patronował prezydent Konina Józef Nowicki, dostarczył wielu wzruszeń, których nie kryli słuchacze szczelnie wypełniający świątynię. Dziękując za wspaniały koncert prezydent Nowicki, podkreślał wagę pamięci o wielkim Polaku, kultywowaną przez kolejne pokolenia.

Tego samego dnia, w Niedzielę Miłosierdzia wolontariusze z konińskiego Hospicjum im. św. Jana Pawła II rozpoczęli akcję „Żonkil”, zbierając datki na potrzeby placówki.

Źródło: UM/konin.pl

Radio Maryja

Gość Niedzielny

Promyczek Dobra

Anioł Stróż

Fronda