Najświętszej Trójcy 04.06.2023r.

utworzone przez | cze 4, 2023

 1. Eucharystia – jak głosi Sobór Watykański II – jest Źródłem i Szczytem życia chrześcijańskiego. Dziękujemy Panu Bogu, że dane nam było we wspólnocie parafialnej po raz kolejny przeżyć podniosłą Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Składam podziękowanie także: Dzieciom za piękną postawę, rodzicom za ich zaangażowanie w przygotowania , za dar ołtarza (…), dekorację świątyni i kwiaty. Dziękuję Pani Katechetce i Panu Organiście za przygotowanie dzieci, Pani Kościelnej za przygotowanie świątyni, scholi parafialnej za piękny śpiew, ministrantom, szafarzom. Wszystkim, którzy przyczynili się do godnego i uroczystego świętowania tego dnia. Ten ważny dzień zapoczątkuje w życiu każdego dziecka szczególny rozwój wiary i bliskości z Bogiem.
 2. Przed nami Biały Tydzień. Będziemy spotykać się na Eucharystii Dziękczynnej o godz. 17.50.
 3. Za tydzień Komunia Święta Rocznicowa. Zapraszam na próbę we wtorek o godz. 16.00. Spowiedź dzieci w przyszły piątek o godz. 17.00
 4. W najbliższy czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa – Boże Ciało. Pragnę prosić mieszkańców poszczególnych części parafii o ubranie tradycyjnych czterech ołtarzy: :
  1. – Ul. Nowiny – 1,3 i 5.
  2. – Ul. Zacisze 1,2,3,4,5 i 6,
  3. – Mikorzyn,
  4. – Tradycyjnie u P. Jagodzińskiego przyległe ulice.
 5. Zapraszam do udziału: Służbę Liturgiczną, Druhów Strażaków z Cukrowni i Honoratki, asystę, panów do niesienia sztandarów, dzieci do sypania kwiatków (…)!!.
 6. Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa codziennie przed Mszą św. o godz.17.50. Serdecznie zapraszamy. Od piątku przez najbliższy tydzień po nabożeństwie czerwcowym procesja z Najświętszym Sakramentem.
 7. W dniu wczorajszym w katedrze we Włocławku pan Dariusz Łechtański, przyjął z rąk Ks. Bpa Ordynariusza, posługę Nadzwyczajnego Szafarza Eucharystii. Cieszymy się z posługi pana Dariusza w naszej wspólnocie i życzymy obfitości łask Bożych !
 8. Niech nam Pan Bóg błogosławi !

Radio Maryja

Gość Niedzielny

Promyczek Dobra

Anioł Stróż

Fronda