Najświętszej Trójcy 12.06.2022 r.

utworzone przez | cze 12, 2022

 1. Dziś uroczystość Najświętszej Trójcy, w której Kościół wyznaje wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach. Ta prawda wiary przekracza możliwości naszego rozumu i pozostaje dla nas wielką tajemnicą. Najprostszym jej wyznaniem jest modlitwa „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu (…), a także znak krzyża. Dziś kończy się okres wielkanocnej Komunii Świętej.
 2. Dziś także Komunia św. rocznicowa (…)
 3. W czwartek, 16 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, popularnie zwaną świętem Bożego Ciała. Przez udział w procesji wyznajemy naszą wiarę w realną obecność Chrystusa w Chlebie eucharystycznym. Msze Święte tego dnia według następującego porządku niedzielnego. Procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy po Mszy Świętej o godz. 11.00. Pragnę prosić mieszkańców poszczególnych części parafii o przygotowanie ołtarzy:
  • I – Ul. Nowiny 6 i 8
  • II – Ul. Łężyńska 2 do 9 oraz ul. Łężyńska 11
  • III – Honoratka II
  • IV – U p. Jagodzińskiego – przylegające ulice.
 4. Zapraszam do udziału: Służbę Liturgiczną, Druhów Strażaków z Cukrowni i Honoratki, asystę, panów do niesienia sztandarów, dzieci do sypania kwiatków (…)!!. Próba sypania kwiatków w środę o godz. 18.30.
 5. Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa codziennie przed Mszą św. o godz.17.50. Serdecznie zapraszamy. Od piątku przez najbliższy tydzień po nabożeństwie czerwcowym procesja z Najświętszym Sakramentem.
 6. Planujemy wyjazd do Częstochowy – 25 czerwca z dziećmi komunijnymi, ale są jeszcze miejsca – można się zapisać.
 7. Sprawy gospodarcze – okna – podziękowania.
 8. Niech nam Pan Bóg błogosławi !

Radio Maryja

Gość Niedzielny

Promyczek Dobra

Anioł Stróż

Fronda