Najświętszej Trójcy 26.05.2024r.

utworzone przez | maj 26, 2024

  1. Wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach – wyznajemy za każdym razem, kiedy czynimy znak krzyża świętego. Niech zatem każdy znak krzyża będzie wykonywany właśnie z tą świadomością, że dotykamy niepojętej tajemnicy, niech będzie zawsze naszym odważnym wyznaniem wiary w Ojca i Syna, i Ducha Świętego – Jednego Boga w Trójcy Osób.
  2. Dzisiaj również święto naszych kochanych mam. Wyrażamy im naszą wdzięczność. Zapraszamy, na koncert, podczas którego muzyczną wiązankę życzeń złoży zespół „ Fantazja „ z MDK w Koninie pod dyrekcją pana Mirosława Grzanki. Nasze mamy polecimy opiece Matki Najświętszej w czasie dzisiejszego majowego nabożeństwa.
  3. W najbliższy czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa – Boże Ciało. Pragnę prosić mieszkańców poszczególnych części parafii o ubranie tradycyjnych czterech ołtarzy: : 1. – Ul. Nowiny – 2,4,6,8. 2. – Al.. Cukrownicza i Ul. Pałacowa, 3. – Honoratka od cegielni do szosy, 4. – Tradycyjnie P. Jagodziński i przyległe ulice. W tym roku procesja wyjątkowo wokół kościoła.
  4. Zapraszam do udziału: Służbę Liturgiczną, Druhów Strażaków z Cukrowni i Honoratki, asystę, panów do niesienia sztandarów, dzieci do sypania kwiatków !!.
  5. Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa codziennie przed Mszą św. o godz.17.50. Serdecznie zapraszamy. Od piątku przez najbliższy tydzień po nabożeństwie czerwcowym procesja z Najświętszym Sakramentem.
  6. W przyszłą niedzielę – 2 czerwca – 25 dzieci, na Mszy św. o godz. 11.00, przyjmie do swojego serca Najświętsze Ciało Pana Jezusa. Obejmujemy dzieci oraz ich rodziców naszą modlitwą. Spowiedź przed I Komunią św. w sobotę o godz. 10.00 . Próba w tym tygodniu we wtorek o godz. 16.00. (Pół. godz. wcześniej).
  7. Komunia Święta Rocznicowa za dwa tygodnie – 9 czerwca, również o godz. 11.00. Próba we wtorek ( 4 czerwca o godz. 16.00). Spowiedź dzieci i rodziców w piątek 7 czerwca o godz. 16.00
  8. Dziękując mamom za ich trud, miłość i poświęcenie, składamy im najlepsze życzenia, dużo zdrowia i obfitości Bożego błogosławieństwa. Życzliwością otaczamy też wszystkich obchodzących w tym tygodniu imieniny i urodziny. Modlitwą ogarniamy zmarłe mamy oraz ostatnio zmarłych Parafian.

Radio Maryja

Gość Niedzielny

Promyczek Dobra

Anioł Stróż

Fronda