Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej 24.03.2024r.

utworzone przez | mar 24, 2024

 1. W kalendarzu liturgicznym 25 marca to dzień, w którym Kościół obchodzi uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jednak ze względu na Wielki Tydzień tę uroczystość będziemy obchodzili w poniedziałek po Niedzieli Miłosierdzia Bożego, 8 kwietnia.
 2. Dziś przeprowadzana jest akcja charytatywna – Żonkil Nadziei – Zapraszamy do wsparcia Hospicjum im. św. Jana Pawła II
 3. 13 kwietnia ( sobota ), w Częstochowie będzie miało miejsce Diecezjalne Dziękczynienie za Nawiedzenie naszej Diecezji przez MB Częstochowską. Również z naszej parafii organizujemy autokar. Zachęcam !
 4. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna najważniejszy okres naszych przygotowań do świętowania Zmartwychwstania Pańskiego. Starajmy się przeżyć ten tydzień w skupieniu, aby wzmacniać naszą wiarę i coraz pełniej i bardziej świadomie przeżywać największe wydarzenie w historii zbawienia.
 5. W Wielki Czwartek uroczysta Msza św. Wieczerzy Pańskiej – pamiątka ustanowienia sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa o godz. 18.00.
 6. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Adoracja Chrystusa w Ciemnicy od godz. 9.00. Liturgia Wielkopiątkowa rozpocznie się również o godz. 18.00. Natomiast o godz. 15.00, odprawiona zostanie Droga Krzyżowa poprzedzona Koronką do Bożego Miłosierdzia. Adoracja w tym dniu do godz. 22.00.
 7. W Wielką Sobotę adoracja Chrystusa w Najświętszym Sakramencie przy grobie Pańskim. Święcenie pokarmów na stół wielkanocny – od godz. 9.00 do godz. 12.00 – co godzinę. Przy okazji święconki można złożyć ofiary na grób pański oraz kwiaty.
 8. Liturgię Wielkiej Soboty rozpoczniemy również o godz. 18.00 Po liturgii Wielkiej Soboty – po uroczystym Alleluja śpiewanym w czasie Mszy – adoracja Najświętszego Sakramentu w duchu dziękczynienia Zmartwychwstałemu Chrystusowi. Adoracja do godz. 22.00. O godz.20.30 adorację poprowadzi młodzież. Zapraszam szczególnie !
 9. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego pierwsza Msza św. /rezurekcja/ z procesją o godz. 6.00. Pozostałe Msze św. jak w każdą niedzielę. Zmiana czasu na letni !
 10. Aby Święte Triduum Paschalne otrzymało uroczystą oprawę zapraszamy asystę, dzieci do sypania kwiatów (próba w sobotę o 12.10 – po próbie scholi), całą służbę liturgiczną oraz Straż z Cukrowni i Honoratki.
 11. Zapraszamy na Święte Triduum. Świętujmy już od czwartku wieczorem i wspólnie przeżywajmy świętą liturgię – Wszystkim Parafianom i Gościom na Wielki Tydzień – Szczęść Boże !

Radio Maryja

Gość Niedzielny

Promyczek Dobra

Anioł Stróż

Fronda