Święto Bożej Rodzicielki Maryi 01.01.2023r.

utworzone przez | sty 1, 2023

 1. W pierwszy dzień Nowego Roku Pańskiego 2023 Kościół celebruje liturgiczną uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Dziś stajemy obok Maryi, prosząc Trójjedynego Boga o błogosławieństwo dla naszych rodzin, dla ojczyzny i całego świata. Nie wiemy, jaki ten rok będzie, ani co przyniesie. Ale z wielowiekowych doświadczeń naszego narodu wynika, że Matka Boga i nasza Matka nigdy nas nie zawiodła, zwłaszcza w trudnych chwilach. Wpatrujmy się w Nią. Ona nosiła pod swoim Sercem Źródło i Początek naszego życia – Jezusa Chrystusa, przez którego wszystko się stało, a bez Niego nic się nie stało i nadal się nie dzieje.
 2. W nadchodzącym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca, pierwszy piątek miesiąca – dzień Komunii Świętej wynagradzającej Bożemu Sercu za wszystkie grzechy nasze i świata oraz pierwsza sobota miesiąca – dzień naszego oddania Niepokalanemu Sercu Bożej Matki. Do chorych pojadę od godz. 9.00. Spowiedź od godz. 16.15. W sobotę różaniec od godz. 16.30
 3. W piątek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli, która przypomina, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domostw kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara: C + M + B, dodając cyfry Roku Pańskiego, ale co tłumaczymy również jako prośbę, aby Chrystus pobłogosławił nasz dom: „Christus mantionem benedicat”. Takie oznakowanie drzwi naszych domów posiada rangę świadectwa wiary wobec naszych braci i sióstr, którzy od nas tego świadectwa żądają i na nie oczekują. Będzie można nabyć kredę i kadzidło. Ewentualne ofiary przeznaczymy na scholę i ministrantów.
 4. W uroczystość Objawienia Pańskiego rokrocznie obchodzimy Światowy Dzień Pomocy Misjom i Misyjny Dzień Dzieci. Dlatego do puszek tego dnia będą zbierane ofiary na Krajowy Fundusz Misyjny. Już dziś gorąco polecam tę dodatkową składkę ofiarności Parafian!
 5. W przyszłą niedzielę w naszej świątyni będzie miał miejsce koncert kolęd w wykonaniu zespołu „Gumowe Szekle” o godz. 15.30. serdecznie zapraszam !
 6. Za tydzień po sumie spotkania z dziećmi i rodzicami przygotowującymi się do I Komunii Św.
 7. W naszej Parafii trwają doroczne odwiedziny duszpasterskie, tak zwana kolęda. Pamiętajmy, że kapłan przychodzi do naszych domów i mieszkań, a przede wszystkim do rodzin z błogosławieństwem Bożym.
  Porządek kolędy:
  • Poniedziałek – 2 stycznia – Rębowo i Janów oraz bloki – 1 B, 1 i 2 – od godz. 9.00
  • Wtorek – 3 stycznia – Janów, bloki: 3.4.5.6.7. – od godz. 9.00
  • Środa – 4 stycznia – Honoratka w stronę jeziora – od godz. 15.00
  • Czwartek – 5 stycznia – ul. Zacisze 4 – od godz. 15.00
  • Sobota – 7 stycznia – Mikorzyn – od godz. 9.00
  • Poniedziałek – 9 stycznia – Ul. Ślesińska – 42 A i B – od godz. 15.00

Radio Maryja

Gość Niedzielny

Promyczek Dobra

Anioł Stróż

Fronda