V Niedziela Wielkanocy 07.05.2023r.

utworzone przez | maj 7, 2023

  1. Jutro – 8 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Będziemy prosić Świętego Stanisława o wstawiennictwo, aby powołania kapłańskie, budzące się na polskiej ziemi, były naprawdę godne i święte. Wszystkich parafian gorąco zapraszam na Eucharystię tej uroczystości o godz.10.00 i 18.00.
  2. W sobotę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II. Wobec nieustających ataków na jego osobę, mając przed oczami wydarzenia z 13 maja 1981 roku, tym bardziej wpatrujmy się w jego święte życie, na jego wzór starajmy się żyć w pełnej komunii z Panem Bogiem i całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy.
  3. Przypominam, że w naszym kościele w maju codziennie odprawiamy nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej o godz. 17.30. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. W tak wielu sprawach osobistych, rodzinnych i narodowych możemy i powinniśmy prosić o Jej wstawiennictwo!
  4. W imieniu organizatorów – „Razem dla Łężyna’ i własnym, pragnę zaprosić na koncert pt. „Dla Ciebie mamo”, który odbędzie się 14 maja b.r. o godz. 16.00 w naszym kościele. Wykonawcą będzie zespół wokalny FANTAZJA z KDK, pod kierownictwem artystycznym pana Mirosława Grzanki. Serdecznie zapraszamy
  5. W nadchodzącym tygodniu rozpoczniemy próby do I Komunii Świętej. Będą we wtorek i piątek o godz. 16.30. Komunia święta w naszej parafii – 4 czerwca a Rocznicowa tydzień poźniej.
  6. W ostatnim czasie do wieczności odszedł ś.p. Tadeusz Szabelski. Rodzinie składamy wyrazy współczucia a zmarłego powierzmy miłosiernemu Bogu. Wieczny odpoczynek..
  7. Niech nam Pan Bóg błogosławi !

Radio Maryja

Gość Niedzielny

Promyczek Dobra

Anioł Stróż

Fronda