VI Niedziela w ciągu roku 12.02.2023r.

utworzone przez | lut 12, 2023

  1. We wtorek, 14 lutego, będziemy obchodzili święto Świętych Cyryla i Metodego – Patronów Europy. Cyryl przetłumaczył na język słowiański Pismo Święte. W 1980 roku papież Jan Paweł II ogłosił Świętych Cyryla i Metodego współpatronami Europy,
  2. Tego samego dnia tradycja wspomina Świętego Walentego, kapłana rzymskiego, który w 269 roku poniósł śmierć męczeńską, gdyż podczas tortur nie chciał się wyrzec Chrystusa. Na Zachodzie, a od jakiegoś czasu także u nas przyjęło się go czcić jako patrona zakochanych. Niech to będzie okazja do podziękowania Panu Bogu za miłość, którą nas obdarzył, i za bliskich, którzy nas kochają.
  3. W przyszłą niedzielę, 19 lutego, rozpocznie się 56. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Szczególną modlitwą ogarniemy wszystkich dotkniętych tym nieszczęściem oraz ich rodziny, które z powodu pijaństwa swoich bliskich autentycznie cierpią.
  4. Zakończyła się wizyta duszpasterska. W naszej parafii jest 670 rodzin, a drzwi swoich domów otworzyło 625 co daje 93 %. Pragnę z całego serca podziękować za otwarcie Waszych domów i serc na obecność kapłana, za szczere rozmowy dotyczące spraw parafialnych i społecznych. (…). Dziękuję za ofiary złożone na rzecz parafii. Dzięki nim spłaciłem ostatnią ratę za okna, również zaległe płatności za nieprzewidziany wydatek na sprawy p/poż, na naprawę witraża i w przyszłości ( w kwietniu) wzmocnienie witraży.
  5. W ostatnim czasie do wieczności odszedł ś.p. Jan Barczykowski. Rodzinie składamy wyrazy współczucia i szacunku. Zmarłego powierzajmy dobremu Bogu. Wieczny odpoczynek…
  6. Niech nam Pan Bóg błogosławi !

Radio Maryja

Gość Niedzielny

Promyczek Dobra

Anioł Stróż

Fronda