VI Niedziela Wielkanocy 22.05.2022r.

utworzone przez | maj 22, 2022

 1. Jutro, w poniedziałek, początek Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Przez trzy kolejne dni będziemy prosili o obfite plony, błogosławieństwo Boże, a także o to, aby nigdzie na świecie nie brakowało ludziom podstawowych środków do życia.
 2. We wtorek, 24 maja, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych.
 3. W czwartek, 26 maja, przypada Dzień Matki. Pamiętajmy tego dnia o naszych mamach. Będziemy modlić się za wszystkie mamy, żyjącym wypraszać Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej, a dla zmarłych łaskę życia wiecznego.
 4. Nabożeństwo majowe w naszym kościele codziennie o godz. 17.40. Zapraszamy, aby śpiewem Litanii Loretańskiej wypraszać opiekę Matki Zbawiciela.
 5. Dziś po sumie spotkanie z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii św. ( spotkania w tygodniu we wtorek i w piątek o godz. 16.30), po Mszy wieczornej dziś, spotkanie z kandydatami do bierzmowania.
 6. Prasa, broszury.
 7. Sprawy gospodarcze:
  • Okna – inwestycja ukończona prawie w 90 proc.
  • Dziękuję za pomoc w sprzątaniu – paniom głównie z KGW Honoratka, mamom dzieci komunijnych, pani kościelnej i jej mąż, OSP Cukrownia ( przeniesienie starych konstrukcji ).
  • Zapłaciliśmy 2/3 należności . Pozostałą część parafia będzie miała jeszcze do zapłacenia. W przyszłym roku chcemy pomalować sufit w kościele i na ten cel przeznaczymy przyszłą kolędę. Z całego serca zatem dziękuję tym rodzinom, ( a były to 3 rodziny) które złożyły w minionym tygodniu dodatkowe ofiary na spłatę okien.
 8. Niech nam Pan bóg błogosławi !

Radio Maryja

Gość Niedzielny

Promyczek Dobra

Anioł Stróż

Fronda