VII Niedziela w ciągu roku 19.02.2023r.

utworzone przez | lut 19, 2023

  1. Kończy się już tegoroczny karnawał. W tym tygodniu, 22 lutego, przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona święty, szczególny czas Wielkiego Postu. Msze Święte tego dnia w naszym kościele o godz. 10.00 i 17.00. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. Wielki Post – czas pokuty, postu, wyrzeczeń i modlitwy – ma służyć naszemu nawróceniu, ma przygotować nasze serca na owocne przeżycie radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
  2. Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Wielki Post jest tak zwanym „czasem zakazanym” dla wszelkich hucznych wesel, zabaw i dyskotek.
  3. Nasze duchowe wielkopostne ćwiczenia wzmocni udział w nabożeństwach pasyjnych: w Drodze krzyżowej, którą w naszym kościele będziemy celebrowali w piątki o godz. 16.30, ( dla dzieci przygotowane karteczki) oraz w Gorzkich żalach odprawianych w każdą niedzielę o godz. 16.30. Za udział w tych nabożeństw możemy uzyskać odpust zupełny. Odpust ten możemy ofiarować za siebie lub za zmarłych. Do jego uzyskania konieczne jest spełnienie zwykłych warunków ( to jest: stan łaski uświęcającej, przyjęcie w tym dniu Komunii Świętej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechy nawet lekkiego. Chciejmy obficie korzystać z tego skarbca łaski, jaki przez Kościół ofiaruje nam Pan Bóg, aby przybliżyć nas do siebie.)
  4. W minionym tygodniu odeszła do wieczności ś.p. Stanisława Pietrowska. Rodzinie składamy wyrazy współczucia i szacunku. Zmarłą polecajmy dobremu Bogu. Wieczny odpoczynek..
  5. Niech nam Pan Bóg błogosławi !

Radio Maryja

Gość Niedzielny

Promyczek Dobra

Anioł Stróż

Fronda