XII Niedziela w ciągu roku 19.06.2022 r.

utworzone przez | cze 19, 2022

  1. Dziś przypada dwunasta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Centrum każdej niedzieli jest Eucharystia, czyli pamiątką męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Te wydarzenia zbawcze przypominają nam o wielkiej miłości Boga do człowieka. Niech ta świadomość towarzyszy nam na drogach nowego tygodnia.
  2. W czwartek, 23 czerwca, przypada Dzień Ojca. Na mszy św. wieczornej będziemy żyjącym ojcom wypraszać obfitość Bożego błogosławieństwa, a dla zmarłych – wieczną nagrodę.
  3. W piątek, 24 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. To także z inicjatywy Świętego Jana Pawła II Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  4. Piątek jest także dniem zakończenia roku szkolnego. Zapraszamy dzieci i młodzież, nauczycieli i wychowawców na Mszą Świętą o godz. 8.00, w czasie której będziemy w sposób szczególny dziękować za trud całorocznej pracy i prosić o Bożą opiekę na czas wakacji.
  5. Trwa Oktawa Bożego Ciała. Do czwartku procesja Eucharystyczna.
  6. We wtorek o godz. 11.OO zostanie odprawiona Msza św. z okazji 70.Tych urodzin Ks. Jana Babacza. Serdecznie zapraszamy na tę Mszę ! Będziemy modlić się o potrzebne łaski i błogosławieństwo dla czcigodnego Jubilata !
  7. Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd do Częstochowy na przyszłą sobotę. Koszt 60 zł. Dzieci ze scholi oraz ministranci – gratis. Wyjazd o godz. 6.00
  8. Sprawy gospodarcze. Okna. Podziękowanie.
  9. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do domu Ojca ś.p. Henryk Balewski. Niech dobry Bóg przyjmie ich do niebieskiej ojczyzny. Wieczny odpoczynek…
  10. Niech nam Pan Bóg błogosławi !

Radio Maryja

Gość Niedzielny

Promyczek Dobra

Anioł Stróż

Fronda