XVII Niedziela w ciągu roku 31.07.2022 r.

utworzone przez | lip 31, 2022

  1. Jutro, 1 sierpnia, przypada 78. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Wszystkich, którzy oddali życie w obronie naszej ojczyzny, będziemy polecać w modlitwie miłosiernemu Bogu.
  2. W czwartek, 4 sierpnia, przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów. Będzie to jednocześnie pierwszy czwartek miesiąca.
  3. Najbliższy piątek, 5 sierpnia, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Spowiedź po południu od godz. 17.00. Do chorych pojadę od godz. 9.00
  4. W sobotę, 6 sierpnia, będziemy obchodzili święto Przemienienia Pańskiego. To wydarzenie zanotowane na kartach Ewangelii było zapowiedzią naszej przyszłości – życia wiecznego, oglądania na wieki Boskiego Oblicza. Msze Święte tego dnia o godz. 10.00 i 18.00
  5. Z racji pierwszej soboty miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej po Mszy Świętej o godz. 17.30.
  6. Najbliższa niedziela będzie pierwszą niedzielą miesiąca. (…)
  7. Sierpień to miesiąc licznych pielgrzymek do różnych sanktuariów maryjnych, szczególnie na Jasną Górę. Zapraszamy wszystkich na pielgrzymi szlak, a także do włączenia się w dzieło pielgrzymowania duchowego. Wszystkich, którzy podejmą ten trud, polecamy Bogu przez ręce Matki Najświętszej. Zapisy na Pielgrzymkę Konińską w kancelarii parafii św. Maksymiliana w Koninie. Pielgrzymka wyrusza za tydzień – z tej racji o godz. 21 zapraszam n apel Jasnogórski w łączności z pielgrzymami.
  8. Dzisiejszej niedzieli modlimy się za wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozsądek i odpowiedzialność na drodze. Po każdej Mszy Świętej będzie błogosławieństwo pojazdów i kierowców. Po Mszy św. będzie można złożyć ofiarę na zakup środków transportu dla misjonarzy w ramach akcji MIVA POLSKA. Bóg zapłać !
  9. Niech nam Pan Bóg błogosławi !

Radio Maryja

Gość Niedzielny

Promyczek Dobra

Anioł Stróż

Fronda