Zesłanie Ducha Świętego 05.06.2022 r.

utworzone przez | cze 5, 2022

 1. Eucharystia – jak głosi Sobór Watykański II – jest Źródłem i Szczytem życia chrześcijańskiego. Dziękujemy Panu Bogu, że dane nam było we wspólnocie parafialnej po raz kolejny przeżyć podniosłą Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Składam podziękowanie także: Dzieciom za piękną postawę, rodzicom za ich zaangażowanie w przygotowania(…) i uroczystość, za dar ołtarza (…), dekorację świątyni i kwiaty. Dziękuję Pani Katechetce i Panu Organiście za przygotowanie dzieci, Pani Kościelnej za przygotowanie świątyni, scholi parafialnej, ministrantom, szafarzom. Wszystkim, którzy przyczynili się do godnego i uroczystego świętowania tego dnia. Ten ważny dzień zapoczątkuje w życiu każdego dziecka szczególny rozwój wiary i bliskości z Bogiem.
 2. Przed nami Biały Tydzień. Będziemy spotykać się na Eucharystii Dziękczynnej o godz. 17.50.
 3. Za tydzień Komunia Święta Rocznicowa. Zapraszam na spowiedź dzieci i rodziców w piątek o godz. 16.30, natomiast próba dzieci w czwartek o godz. 16.00.
 4. Jutro, 6 czerwca, przypada święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Pod krzyżem Maryja została dana za Matkę nie tylko Świętemu Janowi, ale także wszystkim ludziom. Towarzyszy wspólnocie Kościoła od samego początku.
 5. W czwartek, 9 czerwca, przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Naszą modlitewną pamięcią pragniemy objąć wszystkich kapłanów i wypraszać im Bożą pomoc oraz łaskę wierności na drodze powołania, jak również wszystkich przygotowujących się do kapłańskiej posługi.
 6. Zbliża się Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa – Boże Ciało. Szczegóły podam za tydzień, ale już dziś pragnę prosić mieszkańców poszczególnych części parafii o ubranie tradycyjnych czterech ołtarzy:
  • I – Ul. Nowiny 6 i 8
  • II – Ul. Łężyńska 2 do 9 oraz ul. Łężyńska 11
  • III – Honoratka II
  • IV – U p. Jagodzińskiego – przylegające ulice.
 7. Zapowiedzi, prasa
 8. Sprawy gospodarcze.
 9. Niech nam wszystkim Pan Bóg błogosławi !

Radio Maryja

Gość Niedzielny

Promyczek Dobra

Anioł Stróż

Fronda