Zesłanie Ducha Świętego 19.05.2024r.

utworzone przez | maj 19, 2024

 1. Dziś obchodzimy święty dzień Pięćdziesiątnicy, w którym Duch Święty zstąpił na Apostołów zebranych na wspólnej modlitwie. Wspominamy początek Kościoła i dziękujemy, że Duch Święty towarzyszy wiernym ze swoim światłem i swoją mocą. Wyrażamy również wdzięczność za dar Ducha Świętego otrzymany w sakramentach chrztu i bierzmowania. A naszą modlitwą chcemy szczególnie otoczyć młode pokolenie naszych Parafian, którzy tym darem zostaną obdarzeni w sakramencie bierzmowania już w październiku.
 2. Jutro zwrócimy się w sposób szczególny do Maryi jako Matki wszystkich wierzących – Matki Kościoła
 3. W przyszłą niedzielę przypada również święto naszych mam. W tym dniu będziemy się modlić za nasze kochane mamy, a o godz. 10.30 zapraszamy na koncert dla mam w wykonaniu chóru „Fantazja” z MDK w Koninie pod dyrekcją p. Mirosława Grzanki. Chór został zaproszony przez parafię oraz stowarzyszenie „ Razem dla Łężyna”. Zachęcamy do uczestnictwa w tym pięknym koncercie !!
 4. Natomiast w kolejny czwartek, 30 maja, przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W tym roku procesja do czterech ołtarzy (z powodu ogromnego ruchu na ulicy), odbędzie się wokół świątyni. Serdrcznie proszę o ubranie ołtarzy:
  I – ul. Nowiny – 2,4,6,8
  II – Al. Cukrownicza i ul. Pałacowa
  III – Honoratka – od cegielni do szosy
  IV – Pan Jagodziński i ul przyległe
 5. Próby przed komunią – we wtorek i czwartek – o godz.16.30
 6. Prasa.
 7. Życzenia zdrowia i obfitości Bożych darów i łask przekazujemy Solenizantom i Jubilatom tygodnia.

Radio Maryja

Gość Niedzielny

Promyczek Dobra

Anioł Stróż

Fronda