- W uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce „Zielonymi Świątkami”, kończy się okres Wielkanocy. Kościół modli się: „Panie, nasz Boże, spraw, aby zgodnie z obietnicą Twojego Syna Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnice Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy”. On umacnia to, co słabe, prostuje to, co błędne, rozgrzewa oziębłe i przynosi błogosławieństwo pokoju.
- Jutro, w poniedziałek, 25 maja (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Podczas Soboru Watykańskiego II biskupi polscy złożyli prośbę o ogłoszenie Najświętszej Maryi Panny Matką Kościoła i oddanie całej ludzkości Jej Macierzyńskiemu Sercu.
- We wtorek, 26 maja, przypada Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie.
- Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała – (18 czerwca), w związku z tym pragnę poprosić o tradycyjne przystrojenie czterech ołtarzy. W tym roku:
Pierwszy – ul. Nowiny – 2,4,6 i 8
Drugi – Honoratka Druga ( Parcele )
Trzeci – ul. Łężyńska 2-9 oraz 11
Czwarty – u p. Jagodzińskiego i przyległe - W ostatnim czasie do wieczności odeszli ś.p. Jerzy Kaźmierski i ś.p. Zdzisława Zaporowicz i ś.p. Janina Szymczak. Rodzinom składamy wyrazy współczucia i szacunku, zmarłych powierzmy dobremu Bogu. Wieczny odpoczynek…




