I Niedziela Wielkiego Postu 26.02.2023r.

utworzone przez | lut 26, 2023

  1. Dzisiaj pierwsza niedziela Wielkiego Postu. Włączmy się w głębokie przeżycie tego czasu przez intensywniejszą modlitwę osobistą i wspólnotową. Tej drugiej będzie sprzyjał udział w nabożeństwach wielkopostnych: w piątki w naszym kościele o godz. 16.30 odprawiamy Drogę krzyżową, a w niedziele o godz. 16.30 Gorzkie żale. Do licznego udziału w tych nabożeństwach zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych. Pamiętajmy o osobistych umartwieniach, a także o specjalnych postanowieniach na Wielki Post.
  2. W najbliższą środę, 1 marca, przypada święto państwowe (od 2011 r.): Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W ten sposób przywołujemy zasługi wielu oddanych Polaków, skupionych w organizacjach i grupach niepodległościowych, którzy po zakończeniu II wojny światowej zdecydowali się na podjęcie nierównej walki o suwerenność i niepodległość naszej ojczyzny.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek będziemy przepraszać Boże Serce za wszelki brak miłości, za lekceważenie daru miłosierdzia Bożego. Będziemy prosić o łaskę nawrócenia dla siebie i dla tych, którzy Pana Boga przepraszać nie chcą. Do chorych pojadę od godz. 9.00. Spowiedź od godz. 16.00. W sobotę powierzymy naszą wspólnotę w modlitwie różańcowej o godz. 16.30, Niepokalanemu Sercu Maryi – najlepszej z Matek.
  4. Przyszła – druga niedziela Wielkiego Postu w całym Kościele jest obchodzona jako Niedziela Ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Szczególną modlitwą obejmiemy wszystkich misjonarzy: duchownych i świeckich, którzy na terenach misyjnych budują Kościół Chrystusowy. Ich wysiłki wesprzemy również ofiarami złożonymi do puszek na dzieło pomocy „Ad Gentes”.
  5. Za tydzień spotkanie dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. oraz rodziców. Zapraszam.
  6. Niech nim Pan Bóg błogosławi !!

Radio Maryja

Gość Niedzielny

Promyczek Dobra

Anioł Stróż

Fronda