IV Niedziela Adwentu 24.12.2023r.

utworzone przez | gru 25, 2023

 1. To już ostatnia niedziela adwentowego przygotowania na przyjście Pana, a jednocześnie Wigilia Bożego Narodzenia. Podsumowując tegoroczny Adwent, zapytajmy siebie: czy rzeczywiście był on czasem czuwania i oczekiwania, czasem, w którym odczuliśmy bliskość przychodzącego Zbawiciela? I postarajmy się pięknie i po chrześcijańsku przeżyć ten dzisiejszy, szczególny wieczór. Niech to będzie czas pojednania i przebaczenia w naszych domach i rodzinach. Od tego gestu pojednania, wspólnej modlitwy i podzielenia się opłatkiem rozpocznijmy wigilijną wieczerzę.
 2. Pasterka o godz. 24.00, a pół godz. Przed nią wspólne kolędowanie wraz ze scholą parafialną ! Taca na Dom Samotnej Matki w Ciechocinku !
 3. Jutro, w poniedziałek 25 grudnia, uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze Święte w naszym kościele według porządku niedzielnego; podobnie w drugi dzień świąt, w święto Świętego Szczepana, pierwszego męczennika, we wtorek, 26 grudnia.
 4. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali święto Świętej Rodziny, a jednocześnie ostatni dzień roku kalendarzowego 2023. Zapraszamy na nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne o godz. 17.00, w czasie którego odśpiewamy uroczyste Te Deum laudamus za mijający czas, za co w tym ostatnim dniu roku można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Polecać będziemy również wszystkich zmarłych z naszej parafii w minionym roku.

NARODZENIE PAŃSKIE 25 grudnia 2023
Msza w nocy

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. „Dziś się narodził Chrystus Pan, Zbawiciel” – śpiewaliśmy w refrenie psalmu i niech te słowa oraz radość nam towarzyszą w świętowaniu pamiątki narodzin naszego Pana. Zachęceni tymi słowami, dzielmy się prawdą, że narodził się nam Zbawiciel, Mesjasz, Pan. Dzielmy się tą wielką radością ze wszystkimi, których dziś spotkamy, życząc sobie wzajemnie, by Nowonarodzony nasz Pan i Odkupiciel opromieniał każdy dzień swoją obecnością, by nas umacniał i wspierał, by nam błogosławił i hojnie udzielał swojej łaski oraz wszelkiego dobra.
 2. Pragnę podziękować:
  • Ks. Janowi
  • Pani kościelnej oraz jej mężowi z Bożonarodzeniowy wystrój świątyni
  • Pani katechetce, panu organiście
  • Służbie Liturgicznej – ministrantom oraz szafarzom
  • Państwu Sucharskim za choinki
  • Scholi
 3. Dziś, w dzień Bożego Narodzenia, Msze według niedzielnego porządku.
 4. Jutro drugi dzień świąt – święto Świętego Szczepana, pierwszego męczennika. Msze Święte również tak jak w każdą niedzielę.
 5. W najbliższą niedzielę przypada święto Świętej Rodziny z Nazaretu, a jednocześnie ostatni dzień roku kalendarzowego 2023. Zapraszamy na nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne o godz.17.00, w czasie którego odśpiewamy uroczyste Te Deum laudamus za mijający czas, a za co w tym ostatnim dniu roku można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 6. Po świętach rozpocznie się tradycyjna wizyta duszpasterska zwana kolędą. Pragnę odwiedzić wszystkich Parafian niosąc Boże błogosławieństwo. Porządek kolędy:
  Środa – 27 grudnia – Honoratka: od p. Dębowskiego do połowy ( przed p. Grzeszcz) – od godz. 9.00
  Czwartek – 28 grudnia – Honoratka: od połowy do szosy – od godz. 9.00
  Piątek – 29 – grudnia – Beniów – od godz. 9.00
  Sobota – 30 grudnia – Mikorzyn – od godz. 9.00
  Wtorek – 2 stycznia – Rębowo i Janów oraz blok 1 B
  Całej wspólnocie parafialnej i tym, którzy z nami przeżywają te radosne święta, składamy najlepsze życzenia pięknych i błogosławionych świąt Narodzenia Pańskiego.

Radio Maryja

Gość Niedzielny

Promyczek Dobra

Anioł Stróż

Fronda