Niedziela Wielkanocna – Zmartwychwstania Pańskiego 31.03.2024r.

utworzone przez | mar 31, 2024

 1. Dziś uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Bóg w swojej wielkiej miłości nie zostawił nas samych, ale w Jezusie Chrystusie ofiarował nam nowe życie. Niech wielkanocna radość płynąca ze zmartwychwstania Pana będzie udziałem nas wszystkich. Niech Zwycięzca śmierci, piekła i szatana umacnia wiarę, nadzieję i miłość w naszych rodzinach i społecznościach, wspomaga na drogach codzienności oraz oświeca blaskiem swojej prawdy.
 2. Życzenia Ks. Biskupa
 3. Serdeczne słowa wdzięczności kieruję do wszystkich, którzy włączyli się w przygotowanie celebracji Triduum Paschalnego oraz dekoracji w naszej świątyni. Dziękuję Służbie ołtarza: – ministrantom, szafarzom Eucharystii, Pani Kościelnej oraz jej mężowi za piękny wystrój kościoła. Dziękuję Pani Katechetce, Panu Organiście, asyście, scholi, Druhom Strażakom i MDS ! Pani Sławce Nuszczyńskiej za wykonamie kompozycji i Pani Ewelinie górnik za dodatkowe róże (…). Za wszelką pomoc i okazane dobro niech Bóg wynagrodzi Wam swoją łaską.
 4. Dziękuję również za świąteczne przyozdobienie kapliczek.
 5. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego w liturgii została rozszerzona o oktawę. Jutro poniedziałek w oktawie Wielkanocy – drugi dzień naszego świętowania. Msze Święte w naszej świątyni będą sprawowane według porządku niedzielnego. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na katolickie uczelnie.
 6. W piątek z racji oktawy Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Jest to również I Piątek miesiąca. Do chorych pojadę od godz. 9.00. Spowiedź po południu od godz. 17.00. W sobotę różaniec o godz. 17.30.
 7. Najbliższa niedziela będzie drugą niedzielą wielkanocną, czyli Niedzielą Miłosierdzia Bożego, która rozpocznie Tydzień Miłosierdzia. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na działalność Caritas naszej diecezji.
 8. W przyszłą niedzielę w naszej parafii będziemy gościć misjonarza – ks. Andrzeja Gierynia wraz z zespołem Ewangelizacyjnym. Będą obecni na wszystkich Mszach św., a po wieczornej Mszy będzie miał miejsce koncert. Zapraszamy !
 9. Częstochowa 13 kwietnia – wolne miejsca !
 10. W ostatnim czasie do wieczności odeszła ś.p. Alicja Łętowska. Powierzajmy jej nieśmiertelną duszę miłosiernemu Bogu. Wieczny odpoczynek..
 11. Niech nam Pan Bóg błogosławi !

Radio Maryja

Gość Niedzielny

Promyczek Dobra

Anioł Stróż

Fronda