Ogłoszenia Duszpasterskie 15.10.2023r.

utworzone przez | paź 15, 2023

  1. W dniu dzisiejszym swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia. Jak pamiętamy, głównym celem Fundacji jest promowanie nauczania Papieża – Polaka i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury. Z tych środków między innymi fundowane są stypendia dla uzdolnionej młodzieży, a pochodzącej z ubogich rodzin.
  2. W czwartek, 19 października, przypada Narodowy Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych. Został ustanowiony przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w 2018 roku, właśnie na dzień 19 października, w którym przypada rocznicą śmierci bestialsko zamordowanego Błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki. Dzień ten ma być wyrazem hołdu dla kapłanów i innych osób duchownych, które swoją postawą dały świadectwo męstwa i patriotyzmu, a niejednokrotnie przelały też krew w obronie naszej ojczyzny.
  3. Przyszłą niedzielę będziemy obchodzili jako Światową Niedzielę Misyjną. Rozpocznie się też Tydzień Misyjny. Naszymi ofiarami na tacę wesprzemy papieskie Dzieła Misyjne. Tego dnia odwiedzi nas młodzież z Zespołu Szkolno  – Przedszkolnego w Sokółkach należąca do Młodzieżowego Wolontariatu Misyjnego Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary i będą prze kościołem prosić o wsparcie materialne dla kleryków z Peru. Młodzież będzie rozdawać wrzosy oraz robione zakładki.
  4. Kalendarze, prasa.
  5. W ostatnim czasie do wieczności odeszła + Genowefa Bagrowska. Wieczny odpoczynek..

Niech nam Pan Bóg błogosławi !

Radio Maryja

Gość Niedzielny

Promyczek Dobra

Anioł Stróż

Fronda