V Niedziela Wielkanocy 28.04.2024r.

utworzone przez | kwi 28, 2024

  1. W środę rozpoczynamy piękny miesiąc maj. W naszej polskiej tradycji to miesiąc szczególnej modlitwy razem z Maryją. Każdego dnia przed wieczorną Mszą Świętą o godz. 17.30 będziemy odprawiali nabożeństwa majowe. Serdecznie zapraszam.
  2. W piątek, 3 maja, obchodzimy szczególną uroczystość – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i Głównej Patronki naszej ojczyzny oraz Narodowe Święto Rocznicy Uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja. Msze będą odprawione wg porządku niedzielnego. Podczas Eucharystii o godz. 11.00, będziemy się szczególnie modlić w intencji naszej umiłowanej ojczyzny oraz Druhów Strażaków. Ze względu na przypadającą uroczystość nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  3. W poprzedzający czwartek przeżywać będziemy Dzień Polonii i Dzień Flagi. Wywieśmy biało – czerwone flagi; wyraźmy troskę o duchowy i materialny ład i rozwój w naszej ojczyźnie.
  4. W sobotę przypada wspomnienie Świętego Floriana, męczennika, patrona strażaków. To także pierwsza sobota miesiąca. Również wyjątkowo w tę pierwszą sobotę przed południem odwiedzę chorych z Komunią Świętą. Także tego dnia po Mszy wieczornej – czyli o godz. 18.30, dokonamy poświęcenia odnowionej kapliczki przy ul. Nowiny. Pragnę podziękować panom: Stanisławowi Rauhutowi, Stanisławowi Konwerskiemu i Januszowi Rauhutowi oraz wszystkim zaangażowanym w to dzieło !
  5. Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd do Gdańska 11-12 maja, które organizuje Stowarzyszenie Razem dla Łężyna. Szczegóły na profilu Stowarzyszenia. Dziś po mszy wieczornej spotkanie kandydatów do bierzmowania.
  6. We wtorek próba dzieci pierwszokomunijnych o 16.30.
  7. Niech nam Pan Bóg błogosławi !

Radio Maryja

Gość Niedzielny

Promyczek Dobra

Anioł Stróż

Fronda