VI Niedziela w ciągu roku 11.02.2024r.

utworzone przez | lut 11, 2024

  1. W najbliższą środę przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca czterdziestodniowy okres przygotowania paschalnego – okres Wielkiego Postu. Msze Święte z posypaniem na znak pokuty naszych głów popiołem odprawimy o godz. 10.00 i 17.00. Zachęcamy do licznego uczestnictwa oraz do wejścia i całkowitego zaangażowania się w ten święty czas.
  2. Środa Popielcowa to dzień postu ścisłego zobowiązującego wiernych między 18. a 60. rokiem życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, do jednorazowego posiłku do syta oraz dwóch skromnych posiłków w ciągu dnia. Przypominamy także, że we wszystkie piątki roku obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  3. Pamiętajmy, że rozpoczynający się okres wielkopostny to tak zwany „czas zakazany”, okres pokutny w Kościele. Powstrzymajmy się więc od hucznych zabaw, wesel i dyskotek.
  4. W najbliższy piątek rozpoczniemy nabożeństwa Drogi Krzyżowej, na które zapraszamy wszystkich Parafian o godz. 16.30. Natomiast od przyszłej niedzieli – pierwszej Wielkiego Postu popołudniami o godz. 16.30, będziemy śpiewać Gorzkie Żale i słuchać nauk pasyjnych.
  5. Przygotowując się do Niedzieli Zmartwychwstania szczególnie pamiętamy o tych, którzy potrzebują naszego wsparcia, dlatego w Środę Popielcową odbędzie się ogólnopolska zbiórka finansowa. środki ze zbiórki zostaną przekazane za pośrednictwem Caritas Polska na pomoc humanitarną w tych rejonach Ukrainy, które najbardziej ucierpiały z powodu wojny, oraz na wsparcie uchodźców w Polsce, znajdujących się w najtrudniejszej sytuacji.
  6. Prasa !

Radio Maryja

Gość Niedzielny

Promyczek Dobra

Anioł Stróż

Fronda