VIII Niedziela w ciągu roku 27.02.2022r.

utworzone przez | lut 27, 2022

  1. Dziś, w ostatnią niedzielę lutego, tradycyjnie rozpoczynamy 55. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. To zaproszenie do modlitwy indywidualnej i wspólnotowej o trzeźwość w naszych rodzinach. Z darem modlitwy możemy także podjąć abstynencję oraz inne wyrzeczenia w intencji tych, którzy nadużywają alkoholu lub cierpią z powodu choroby alkoholowej najbliższych.
  2. W najbliższą środę, 2 marca, przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca w Kościele czas Wielkiego Postu. To dzień, kiedy wchodzimy na drogę pokuty i nawrócenia. Zewnętrznym znakiem takiej postawy jest obrzęd posypania głów popiołem. Kapłan posypując nasze głowy, wypowie słowa: „Pamiętaj, że prochem jesteś i w proch się obrócisz” (por. Rdz 3,19) lub „Nawracajcie się i wierzcie Ewangelii” (Mk 1,15). Ten starożytny gest jest wyrazem pokuty, uniżenia przed Bogiem. Msze Święte tego dnia o godz. 10.00 i 17.00.
  3. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły (jeden posiłek do syta i dwa mniejsze oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W myśl przykazań kościelnych czas Wielkiego Postu jest także okresem pokuty, dlatego jako wierzący nie organizujemy hucznych zabaw i nie bierzemy udziału w takich spotkaniach.
  4. Pomocą w przeżywaniu czasu pokuty i nawrócenia będą nabożeństwa wielkopostne. Zapraszam serdecznie na drogę krzyżową w piątki o godz. 16.30 oraz na nabożeństwo gorzkich żali z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę również o godz. 16.30. dla dzieci zakupiłem książeczki na drogi krzyżowe. Zachęcam !
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca: W piątek spowiedź od godz. 16.00 do chorych pojadę od godz. 9.00. W sobotę różaniec o godz. 16.40
  6. Komunikat ks. Biskupa Ordynariusza.
  7. Dziś i w środę popielcową ofiary przed kościołem zbierane będą na pomoc Ukrainie. W przyszłą niedzielę taca inwestycyjna. Bóg zapłać !
  8. Prasa.
  9. Niech nam Pan Bóg błogosławi !

Radio Maryja

Gość Niedzielny

Promyczek Dobra

Anioł Stróż

Fronda