XV Niedziela w ciągu roku 16.07.2023r.

utworzone przez | lip 16, 2023

  1. W przyszłą niedzielę, 23 lipca, w bliskości wspomnienia Świętych Joachima i Anny (26 lipca), przypada trzeci Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych to nie tylko przypomnienie i docenienie ich niezastąpionej roli. Chodzi nie tylko o docenienie ich obecności w kościele podczas liturgii i na prywatnej modlitwie. W naszej wspólnocie mamy wiele osób w podeszłym wieku, tym bardziej i nie tylko w tę przyszłą niedzielę bądźmy blisko nich i polecajmy ich szczególnej opiece opatrzności Bożej.
  2. Ponieważ 25 lipca, czcimy Świętego Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, już w przyszłą niedzielę w naszej parafii pobłogosławimy pojazdy mechaniczne i będziemy się modlili o roztropne ich wykorzystywanie. Błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów, będzie miało miejsce po każdej Mszy Świętej – już dziś serdecznie zapraszam! Przed kościołem będzie można wspomóc akcję MiVA Polska – zakup środków transportu dla misjonarzy !
  3. W najbliższą sobotę wyjazd na pielgrzymkę do Częstochowy. Wyruszamy o godz. 6.00. Gromadzimy się przy kościele.
  4. Dziś o godz. 21.00 Apel Jasnogórski. O 20.30 Zapraszam przestawicieli OSP, KGW, Sołtysów i wszystkich chętnych do pomocy przy organizacji Nawiedzenia Matki Bożej w znaku Ikony Jasnogórskiej – 9/10 sierpnia b.r.. (….)
  5. W ostatnim czasie do wieczności odszedł ś.p. Ireneusz Lubański. Rodzinie składamy wyrazy współczucia i szacunku, zmarłego polecajmy dobremu Bogu. Wieczny odpoczynek…
  6. Niech nam Pan Bóg błogosławi !

Radio Maryja

Gość Niedzielny

Promyczek Dobra

Anioł Stróż

Fronda