XVI Niedziela w ciągu roku 23.07.2023r.

utworzone przez | lip 24, 2023

  1. W dzisiejszą niedzielę, w bliskości środowego wspomnienia liturgicznego Świętych Joachima i Anny, w całym Kościele powszechnym obchodzimy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Nie zapominajmy o bogactwie stania na straży korzeni” – podkreśla Papież Franciszek w swoim nauczaniu. W naszej wspólnocie mamy wiele osób w podeszłym wieku, tym bardziej i nie tylko w tę dzisiejszą niedzielę bądźmy blisko nich i polecajmy ich szczególnej opiece opatrzności Bożej.
  2. Dzisiaj też – zgodnie z zapowiedzią – z racji przypadającego we wtorek liturgicznego wspomnienia Świętego Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, po wszystkich Mszach Świętych pobłogosławimy pojazdy mechaniczne i będziemy się modlili o roztropne ich wykorzystywanie. Dlatego proszę kierowców, aby zatrzymali się jeszcze chwilę przy zaparkowanych w pobliżu kościoła pojazdach na ten obrzęd błogosławieństwa. Przed kościołem jest możliwość złożenia ofiary na środki transportu dla misjonarzy.
  3. Za dwa tygodnie, w niedzielę 6 sierpnia, rozpoczniemy Rekolekcje Maryjne. Następnie – 9 sierpnia nawiedzi nas Matka Boża Częstochowska w Znaku ikony Jasnogórskiej. (Dekoracje).
  4. Za tydzień taca przeznaczona będzie na koszty dekorachi i inne związane z nawiedzeniem. Bóg zapłać !
  5. Dziś zapraszam na Apel Jasnogórski o 21.00 a pól godz. Wcześniej na naradę w sprawie nawiedzenia. Serdecznie zapraszam !
  6. Pielgrzymka Konińska na Jasną Górę !

Radio Maryja

Gość Niedzielny

Promyczek Dobra

Anioł Stróż

Fronda