XXVI Niedziela w ciągu roku 01.10.2023r.

utworzone przez | paź 1, 2023

  1. Dziś przeżywamy odpust w naszej parafii (..)
  2. Dziś pierwsza niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe. Zachęcam do udziału  w codziennie celebrowanym  październikowym nabożeństwie. A tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o odmawianie różańca w domach. Dla dzieci ( Zachęcam dzieci pierwszokomunijne), przygotowane są wyklejanki.
  3. W poniedziałek, 2 października, wspominamy Świętych Aniołów Stróżów a w środę, 4 października, przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Franciszka z Asyżu (1182-1226. To imię nosi również Ojciec Święty Franciszek. Otoczmy go z tej okazji serdeczną modlitwą.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek do chorych pojadę od godz. 9.00. Spowiedź po południu od  godz. 17.00
  5. W czwartek, 5 października, w liturgii wspominamy wyjątkową polską Świętą – Siostrę Faustynę Kowalską (1905-1938) ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. Święty Jan Paweł II zwykł ją nazywać „iskrą Bożego miłosierdzia”, która wyszła z Polski. Przez jej wstawiennictwo prośmy o miłosierdzie Boże dla samych siebie i dla całego świata.
  6. A w sobotę, 7 października, przeżyjemy liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.
  7. Dziś po mszy wieczornej spotkanie z kandydatami do bierzmowania.
  8. Kalendarze.
  9. Niech nam Pan Bóg błogosławi !

Radio Maryja

Gość Niedzielny

Promyczek Dobra

Anioł Stróż

Fronda