XXVII Niedziela w ciągu roku 08.10.2023r.

utworzone przez | paź 8, 2023

  1. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Rozważając tajemnice z życia Jezusa i Maryi, w różańcowe dziesiątki wplatamy wszystkie nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu, Kościoła, całej ludzkości. W ten sposób prosta modlitwa różańcowa pulsuje naszym życiem. Spróbujmy na nowo odkryć różaniec we wspólnocie parafialnej .
  2. W sobotę, 14 października, naszą pamięcią obejmujemy nauczycieli i wychowawców, którzy obchodzą swoje doroczne święto. To ich dzień – Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy ich naszą życzliwością, a przede wszystkim płynącą z serca gorącą modlitwą
  3. W przyszłą niedzielę, 15 października, będziemy przeżywali kolejny Dzień Papieski, który na trwałe wpisał się w kalendarz nie tylko Kościoła w Polsce, ale i w kalendarz ważnych rocznic oraz obchodów w naszej ojczyźnie. Tego dnia swoimi ofiarami przed kościołem, wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Świętego Jana Pawła II.
  4. Za nami uroczystości uroczystości odpustowe ku czci naszej Patronki. Pragnę podziękować: przybyłym kapłanom z dekanatu; pani kościelnej, pani katechetce, pani gospodyni, panu organiście, asyście, ministrantom, szafarzom, dziewczynkom sypiącym kwiatki, KGW Honoratka, p. Broniarczykowi i Wam drodzy Parafianie !
  5. Odeszła z naszej wspólnoty + Małgorzata Zielińska.
  6. Niech nam Pan Bóg błogosławi !

Radio Maryja

Gość Niedzielny

Promyczek Dobra

Anioł Stróż

Fronda