XXXI Niedziela w ciągu roku 05.11.2023r.

utworzone przez | lis 5, 2023

  1. Do 8 listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować dar odpustu zupełnego( za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji, spełniwszy pozostałe zwykłe warunki odpustu, to znaczy: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego). Do środy włącznie o godz. 16.30 modlimy się też za zmarłych odmawiając różaniec.
  2. W sobotę, 11 listopada, w liturgiczne wspomnienie św. Marcina, przypada nasze Narodowe Święto Niepodległości. Wspominając czas trudnego wykuwania niepodległości Polski, trzeba o tym pamiętać również i dzisiaj, chociaż żyjemy już w wolnej i niepodległej Ojczyźnie. W naszej parafii tego dnia Msze Święte według porządku świątecznego. Na sumę zapraszam Druhów Strażaków wraz z pocztem oraz młodzież również z pocztem sztandarowym.
  3. Przyszłą niedzielę, będziemy przeżywali jako Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Przed kościołem będziemy mieli okazję wesprzeć materialnie prześladowanych chrześcijan.
  4. W przyszłą niedzielę z okazji przypadającego dzień wcześniej Święta Niepodległości, Mszę św. o godz. 11.00 uświetni Orkiestra Dęta PAK KWB Konin. Orkiestra została zaproszona staraniem Stowarzyszenia „Razem dla Łężyna”.
  5. Prasa, kalendarze.
  6. W ostatnim czasie do wieczności odszedł ś.p. Stanisław Woźniak. Rodzinie składamy wyrazy współczucia; zmarłego powierzajmy dobremu Bogu: Wieczny odpoczynek..
  7. Niech nam Pan Bóg błogosławi !

Radio Maryja

Gość Niedzielny

Promyczek Dobra

Anioł Stróż

Fronda